Jakie informacje są Państwu potrzebne do wykonania wyceny?
Dla przykładu, w zapytaniu o koszt wykonania skrzynki drewnianej prosimy o podanie następujących informacji:

 • wybór typu skrzynki (zasuwka jak w piórniku lub wieko na zawiasach)
 • wymiary wewnętrzne i inne szczegóły konstrukcyjne
 • kolorystyka – wykonanie w kolorze naturalnym lub w kolorze, dostępne są praktycznie wszystkie kolory od tradycyjnych mahoni, palisandrów i orzechów po pastelowe zielenie, błękity i pomarańcze
 • lakierowanie – połysk lub mat, zdecydowanie zalecamy wykonanie matowe
 • rodzaj okuć metalowych – zatrzaski w kolorach niklu, mosiądzu i starego mosiądzu, ozdobne okucia narożników
 • detale stosowane do wykończenia wnętrza – kolorowy flok lub filc, tkanina jutowa, wełna drzewna lub papierowa
 • wymagania związane ze znakowaniem towaru metodą grawerowania laserowego, sitodruku lub hot-stampingu (konieczne jest dostarczenie wersji elektronicznej logotypu w grafice wektorowej w postaci plików w jednym z formatów:
  • Corel Draw, wersja max. 12,
  • Adobe Illustrator, wersja max. CS2,
  • SVG, EPS
 • oczekiwania dotyczące pakowania (folia stretch, folia pęcherzykowa, karton) i transportu (prosimy o wskazanie spedytora, z którym klient ma podpisaną umowę lub wysyłamy nasza firmą spedycyjną).

Nalegamy, aby przy składaniu zapytania lub zamówienia pobrać, wypełnić i odesłać do nas formularz zamówienia – dzięki podaniu niezbędnych informacji (np. adresu wysyłki) unikniemy pomyłek w trakcie realizacji Państwa zamówienia.

Czy wykonają Państwo produkt na zamówienie według naszego projektu?
Tak, taki jest nasz główny charakter działalności. Można też zamówić jeden z produktów z naszej strony lub zlecić nam wykonanie oryginalnego wzoru, przy czym wszystkie zdjęcia na naszej stronie należy traktować jako źródło inspiracji, a nie jako narzuconą formę.

Gdzie można obejrzeć Państwa produkty?
Oprócz galerii na naszej stronie, nasze wyroby można obejrzeć w siedzibie firmy (Krzeszów). Część naszych wyrobów (skrzynki, pudełka) można obejrzeć także w Pracowni Szczotek i Pędzli w Warszawie na ul. Poznańskiej 26.

Czy mogą Państwo wysłać nam swój cennik?
Wszystkie nasze wyroby wykonywane są wyłącznie na zamówienie. Z tego powodu nie udostępniamy cennika w klasycznym rozumieniu tego słowa.

Jaki będzie koszt wykonania danego produktu?
Każdy projekt wymaga indywidualnego kosztorysowania. Najistotniejszymi elementami kształtującymi cenę jest pracochłonność i wielkość nakładu. Prototypy wykonujemy odpłatnie po otrzymaniu uzgodnionej kwoty na podstawie faktury proforma. Ceny, które podajemy w korespondencji są zawsze cenami netto, EXW (bez kosztów spedycji).

Jak długo trzeba czekać na wycenę?
Z reguły nie dłużej niż 24h od wysłania zapytania pod warunkiem dostarczenia wszystkich niezbędnych do wyceny informacji. W innym przypadku wyślemy prośbę o doprecyzowanie. Ostatecznej wyceny dokonujemy  po uzgodnieniu wszystkich wymagań klienta.

Czy wykonują Państwo zamówienia pojedynczego egzemplarza?
Tylko w przypadku bardziej zaawansowanych projektów. Przyjmiemy zamówienie na nietypowy pojedynczy produkt po akceptacji przez Państwa naszej ceny. Prosimy również o zrozumienie, iż koszt produkcji jednego produktu często przewyższy znacznie cenę takiego samego elementu wykonanego w większej ilości.

Czy można u Państwa kupić produkt z katalogu?
Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej. Jednak planujemy w przyszłości uruchomić sklep internetowy, gdzie będzie można łatwo kupić niektóre z naszych produktów.